Jesteś tutaj

Chcesz z nami ćwiczyć?

W Akademii mogą ćwiczyć osoby, które ukończyły 15 rok życia. Osoby młodsze mogą trenować pod opieką rodziców/opiekunów prawnych. Nie istnieje górna granica wieku. Nie wymagamy od kandydatów doświadczenia w sztukach walki ani dobrej kondycji fizycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany treningami, prosimy o kontakt z instruktorem.

Na pierwsze zajęcia należy przynieść wygodną i niekrępującą ruchów odzież oraz obuwie sportowe. Jeśli nosisz biżuterię, prosimy o zdjęcie jej przed zajęciami. Długie włosy powinny zostać spięte aby nie przeszkadzały w ćwiczeniach.

Gdzie i kiedy?

Trening odbywają się w

  • poniedziałki w godzinach 19:15 - 20:45
  • piątki w godzinach 19:15 - 20:45

w Przedszkolu Niepublicznym TEMPOO, ul. Burskiego 4 (Jaroty).

Treningi

Trening rozpoczyna się od formy Siu Nim Tao. Forma ta jest podstawowym ćwiczeniem rozwijającym rozluźnienie, prawidłową biomechanikę ruchów, równowagę i koncentrację. Siu Nim Tao to podstawowe ćwiczenie dla początkujących adeptów i dlatego stosowane jest na każdych zajęciach. Uczniowie nieco bardziej zaawansowani ćwiczą też chi sao i inne formy. Chi sao to ćwiczenie w parach, które rozwija umiejętność wyczucia siły przeciwnika, uczy jak ją neutralizować i jak efektywnie zaatakować przeciwnika.

Na zajęciach ćwiczymy też techniki, czyli zastosowania form i chi sao w konfrontacji z przeciwnikiem. W ten sposób adepci poznają sposoby obrony przed wieloma typami ataków (ataki rękoma, nogami, z bronią) stosując zasady Wing Chun.