Jesteś tutaj

Co to jest Wing Chun?

Wing Chun kung fu (詠春, Yong Chun, Ving Tsun, Weng Chun, Wing Tzun) to chińska sztuka walki która, jak niesie legenda, została stworzona ponad 300 lat temu przez mniszkę z klasztoru Shaolin - Ng Mei.

Wing Chun nie opiera się na stosowaniu siły fizycznej lecz na odpowiedniej strukturze ciała połączonej z rozluźnieniem. System uczy jak wykorzystać całą masę ciała w walce z przeciwnikiem i w jaki sposób neutralizować jego ataki.

Każda osoba bez względu na rozmiary, kondycję fizyczną, wiek czy płeć może uprawiać Wing Chun. Dlatego też system ten to idealny rodzaj sztuki walki dla kobiet.

Wing Chun doskonale sprawdza się w konfrontacjach z przeciwnikiem. Wszystkie techniki (uderzenia, kopnięcia) są oparte na naturalnych ruchach ciała, proste w wykonaniu i nie wymagają żadnych uzdolnień akrobatycznych, tak więc każda osoba może skutecznie stosować Wing Chun do samoobrony. Przy regularnym treningu, można w znaczący sposób poprawić umiejętność samoobrony już po kilku miesiącach zajęć.

Wing Chun można trenować przez całe życie. W wielu sportach i sztukach walki szczytowe możliwości osiąga się w wieku 20-30 lat. Ponieważ Wing Chun nie opiera się na sile fizycznej, lecz raczej na umiejętnościach technicznych, ćwiczący mogą rozwijać się przez cały czas.